Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Tigri korrupsionit, grykësja Balluku, mr.paruke Fuga dhe Maznik Fusha”, nofkat pikante të Berishës për darkën e florinjtë të ministrave në Dubai

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2b4c7f91a3df907d0b0ca4a5e0e5de93

Darka e disa ministrave shqiptarë në Dubai, në restorantin me famë të Nusret, shkaktoi debate të shumta në Shqipëri, pasi sipas shumë analistëve e politikanëve kundër Ramës, populli vuan për bukën e gojës kurse ministrat hanë “darkë të florinjtë”.

Kjo darkë s’mund t’i shpëtonte ish-kryeministrit Sali Berisha, për komentet dhe nofkat pikante të tij, për emra të veçantë të kabinetit Rama. Siç ndodh jo rrallë, këto nofka apo pseudonime që Berisha vendos, “godasin” dhe nuk shqiten kollaj nga mendja.

Kështu ka ndodhur dhe me pjesëmarrësit në darkën e florinjtë në Dubai. Berisha quan ministrin Arben Ahmetaj “tigër korrupsioni”, ministren Balluku “ndrikull grykësja Balluku”, Endri Fugën “mr.parukja” dhe Arbi Maznikun “peshkaqen Maznik Fusha”.

“Futja kontrabande e 960 dozave te vaksines Bionetch-Pfizer dhe shkelja flagrante e te gjitha ligjeve kombetare dhe nderkombetare te importit, transportit, ruajtjes dhe lejes se perdorimit te ilaçeveve dhe vaksinave vetem e vetem per te zhurmuar superskandalin e biftekut te florinjte te Tigrit te korrupsionit, Ahmetajt, Ndrikull Gryksi Ballukut, Mr Parukes dhe peshkaqenit Maznik Fusha, ka patur pasoja te renda per shendetin dhe jeten e qytetareve shqiptar…”, shkruan dnër të tjera ish-kryeministri Sali Berisha.

E verteta pse nuk erdhi vaksina ne Shqiperi! Miq, vaksina e premtuar dhe trumbetuar me te madhe nga Edvin Mafia se do…

Posted by Sali Berisha on Friday, January 29, 2021

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img