Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.6kmh
90 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

“Tigri i Tepelenës” nuk përmbahet para Berishës: O gjigant i Tropojës, më kujtohet kur ndaloje makinën sapo na shihje…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në foltoten e ish-kryeministrit Sali Berisha në Gjirokastër nuk kanë munguar batuat nga ana e simpatizantëve demokratë.

Një qytetar i pranishëm në sallë i kujtoi Berishës mitingjet e viteve 2000.

 “Zoti Berisha të përshëndes. Kujtoj vitit kur ne e prisnim dhe ai ndalonte makinën sapo na shikonte dhe thoshte mbaje makinën se kanë dalë tigrat e Tepelenës dhe Jugut. Mirëseerdhe o Sali Ramë Berisha, o “Bud Spencer” i Shqipërisë, o trim. Ne duam të na thuash shumë shpejt do të fitojmë”, u shpreh qytetari.

Ndërsa, ish-lideri Sali Berisha iu kërkoi falje për mbështetjen për Lulzim Bashën të cilin e cilësoi besëprerë, duke iu premtuar ndryshimin, pasi sipas tij lideri aktual demokrat e ka centralizuar partinë si Stalini.

Ne do të bëjmë gjithçka që kryetari që humbet zgjedhjet të mos jetë më kryetar. Do vendosim edhe një rregull të ri. Edhe kryeministri për t’u bërë kryeministër do të votohet në primare njëherë. A e dini ju që kjo parti, kryeministrin e parë e ka përzgjedhur në votim me dy kandidatura. Tani do ta bëjmë më demokratike partinë.

Ju kërkoj falje dhe ndjesë për mbështetjen që i kam dhënë një njeriu i cili e mbylli karrierën e tij politike si një besëprerë. Unë kërkoj ndjesë se ndonëse se privatisht i kam thënë cdo gjë që ti ke menduar me veten tënde, shumë gjëra janë të dokumentuara, por publikisht e kam mbrojtur atë”, tha Berisha

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img