Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Tifozët kroatë “çmendin” serbët, festojmë me duart shqiponjë kualifikimin (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

5d07f04a4e3e7b85bf9d8d91fb21316d

Kroaci-Rusi do të jetë çerekfinalja tjetër e këtij Botërori. Kjo pasi kroatët u kualifikuan pas një ndeshje dramatike me Danimarkën pas penalltive, ndërsa 120 minuta loje u mbyllën 1-1.

Sakaq, ky kaulifikim është festuar në një mënyrë të veçantë nga kroatë. Të entuziazmuar nga fitorja tifozët kanë festuar në rrugët e Rusisë duke bërë me duar simbolin e shqiptarëve, shqiponjën.

Njq veprim i tillë nga ana e tifozëve vjen duke marrë shkas nga marrëdhëniet jo të mira mes Serbisë dhe Kroacisë. Dhe ndoshta ky është një provokim nga ana e kroatëve për serbët.

safe_image.jpg

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img