Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
25 °
Mar
25 °
E premte, 9 Qershor, 2023

Tifozët bardheblu qëllojnë arbitrin Kridens Meta, “luftë” në përfundim të Tirana-Bylis (VIDEO)

Lajme të ngjashëm

Ndeshja Tirana – Bylis u mbyll me rezultatin 2-2, sfidë e vlefshme për javën e 35-të të Superiores. Një takim që ishte mjaft i rëndësishëm për bardheblutë, të cilët tanimë nuk e kanë më titullin kampion në këmbët e tyre.

Penalltia e akorduar nga Kridens Meta, u shndërrua në gol nga Adili. Dhe pikërisht ky 11-metërsh ka sjellë polemika në stadiumin “Arena Egnatia”.

Pas përfundimit të takimit, në fushë u futën edhe tifozët bardheblu duke goditur gjyqtarin Meta. Pamje që padyshim nuk i kanë hije lojës më të ndjekur në botë. Megjithatë gjithçka ka përfunduar dhe tanimë janë forcat e rendit ata që kanë marrë në dorë situatën. //Newsport.al

 

Më shumë