Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

TIA publikon 20 fluturimet e konfirmuara për nesër, thirrje pasagjerëve: Kontaktoni kompanitë ajrore përkatëse, për rregullat e karantinës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ab81a97b441fe9a7aa7ceb199e09e3be

Tirana International Airport, publikon listën me 20 fluturimet e konfirmuara për nesër, e dielë 27 dhjetor 2020, dhe i bën thirrje të gjithë udhëtarëve që të kontaktojnë kompanitë ajrore ku kanë prerë biletat.

Sipas TIA-s, të gjithë pasagjerët duhet të njihen me rregullat e karantinës në shtetet ku do të shkojnë dhe masat e tyre kufizuese. Në njoftim theksohet se, lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhetimit, sipas vendeve pritese.

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Diele janë:⠀

✈ Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim;

✈ Wizz Air – Tiranë – Memmingen dhe kthim;

✈ Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim;

✈ Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim;

✈ Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim;

✈ Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim;

✈ EasyJet – Tiranë – Gjenevë dhe kthim;

✈ Wizz Air – Tiranë – Bolonja dhe kthim;

✈ Wizz Air – Tiranë – Berlin dhe kthim;

✈ Albawings – Tiranë – Venecia dhe kthim;

✈ Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim;

✈ Albawings – Tiranë – Ankona dhe kthim;

✈ Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim;

✈ Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim;

✈ Wizz Air – Tiranë – Mulhouse dhe kthim;

✈ Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim;

✈ Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim;

✈ Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim;

✈ Transavia – Tiranë – Paris dhe kthim;

✈ TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img