Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Politikë

“T’i vëmë minat kullave”, revoltohet Andi Bushati dhe i kthehet Këlliçit: Më tmerrove kur the jam pro ndërtimit

Shkruar nga Newsbomb
“T’i vëmë minat kullave”, revoltohet Andi Bushati

Analisti Andi Bushati tha se ndërtimet e panumërta në Tiranë po vënë në rrezik jetën e banorëve të kryeqytetit.

Bushati u shpreh se nuk përjashtohet mundësia që edhe Belind Këlliçi, i cili kundërshton modelin e Veliajt, të ndjekë të njëjtin model të betonizimit të Tiranës.

Lidhur me këtë, ai ka patur një debat me kandidatin për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, teksa ky i fundit ka thënë se është pro ndërtimit.

Debati në Euroneës Albania:

Andi Bushati: Me frazën e fundit më tmerroi. Jam pro ndërtimit, në këtë qytet që po betonizohet.

Belind Këlliçi: Jo, jo. Jam pro ndërtimit policentrik. Pse u tmerrove ti? Ti e di shumë mirë që unë jam kundër ndërtimit në qendër. Ti e di shumë mirë që unë jam kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Jam pro zhvillimit të qytetit në të gjithë hapësirën e tij.

Andi Bushati: Unë me zhvillim, me të mirën e Tiranës, me të mirën e mushkërive të qytetarëve të saj, unë kuptoj që në Unazën e Madhe të Tiranës.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese