Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.5kmh
90 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
17 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

‘Ti paske ken për ikyt popull’, Ramën e presin me duartrokitje në Shkodër, i moshuari e përshëndet me grusht (Manastirliu jep lajmin e mirë për vaksinat)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Shkodër ku ndoqi nga afër procesin e vaksinimit në një prej ambienteve të krijuara nga Ministria e Shëndetësisë.

Ministrja Manastirliu bëri me dije se deri në 20 prill do të vijnë 20 mijë vaksina nga Pfizer ndërsa në qershor do të mbërrijnë po nga Pfizer 23 mijë të tjera, gjithashtu pritet të mbërrijnë vaksina edhe nga AstraZeneca.

Manastirliu: Sot po vaksinohen mbi 200 të moshuar. Deri në tani procesi ka ecur shumë mirë. Aktualisht do të kemi deri në 20 prill edhe rreth 20 mijë vaksina nga Pfizer, në qershor do të kemi edhe 23 mijë Pzier. Ndërkohë që presim dhe të tjera AstraZeneca. Procesi ka filluar në të gjithë Shkodrën dhe rrethinat e saj, në qendrat shëndetësore.

Rama është futur në qendrën e vaksinimit ku është pritur me elozhe dhe duartokitje nga të moshuarit që prisnin në radhë për t’u vaksinuar.

Screenshot 1 38

Rama: E bëtë vaksinën?

Qytetarët: Po. Të falenderojmë shumë.

Rama: Me shëndet!

(Rama hyn brenda dhe i përshëndet të gjithë)

Rama: Mos luni mos luni

(Duartrokitje në kor)

Rama: Si jeni mirë? Të lutem ulu mos u ço.

Qytetari: Falemners prej teje po na shpton.

Qytetai 2: Ti paske ken për ikyt popull për zotin e madh, paç shnet e jet t’gjat ishalla.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img