Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

“Ti i pari”, “sherr” mes Ramës dhe kryeministrit të Holandës në samitin e Sllovenisë (Foto zyrtare nga takimi)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ndodhet në samitin e Sllovenisë, ku janë të gjithë liderët e Ballkanit Perëndimorë dhe do të diskutohet integrimin  tyre në BE.

Rama ka ndarë një video nga samite, ku bien në sy edhe disa momente të veçanta. Teksa futen për në ambientet që po zhvillohet samiti, Rama shihet me homologun e tij holandez Mark Rutte.

Mes tyre ka pasur edhe një “sherr” në shenjë respekti për t’i lënë rrugën njëri-tjetrit për t’u futur para.

“Jo ti, jo ti” dëgjohen të thonë ata në video teksa kthehen edhe një herë mbrapsh. Më pas është kryeministri holandez që futet i pari.

Sakaq është publikuar edhe foto zyrtare e takimit, ku shihen të gjithë liderët, nga Macron tek Ursula von der Leyen.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img