Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Thyen xhamat dhe hodhën lëndë djegëse, sulmohen bizneset e gruas së zv. ministrit të Mbrotjes

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë orëve të para të mëngjezit është sulmuar me lëndë djegëse bizneset e bashkëshortes së Zëvendësministrit të Mbrojtjes Civile, Nikos Hardalias në zonën e “Bajros” në Athinë.

Mediat greke bëjnë me dije se gruara e zv. ministrit të Mbrojtes kishte një palestër dhe një dyqan rrobash dhe që të dyja kanë rënë pre sulmit, duke shkaktuar dëme të mëdha materiale.

Autorët e maskuar kanë thyer xhamat dhe më pas kanë hedhur lëndë djegëse. Në një deklaratë për media Hardalias tha se nuk është aspak i friksuar dhe se asnjë nuk e terrorizon atë.

Policia po punon për zbardhjen e ngjarjes, si dhe identifikimin e autorëve.

Më shumë

spot_img
spot_img