Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
44 %
5.7kmh
0 %
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Thithi tymin e duhanit të kolegëve për 14 vite, dëmshpërblehet i sëmuri me kancer

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zyra pa dritare, e mbushur me kolegë duhanpirës, ka qenë fatale për një të punësuar siçilian në Postën Italiane.

Pas 14 viteh punë, punonjësi sëmuret me tumor në faring.

Sipas mjekëve shkaku ishte tymi i duhanit ‘pasiv’ që kishte thithur në vendin e punës.

Punonjësit, tanimë 90 vjeç, i lindi e drejta për t’ju drejtuar Gjykatës së Vendit dhe për të kërkuar një dëmshpërblim prej 174 mijë eurosh.

Tanimë, ish punonjësi, pas operacionit ka mbetur invalid me 40 % dhe do dëmshpërblehet nga ‘Posta italiane’ me 174 mijë euro.

 

Më shumë


spot_img

spot_img