Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Thirrja e kolonelit: Shqipëria dhe Kosova të unifikojnë sa më parë strategjinë e sigurisë kombëtare

spot_img

Lajme të ngjashëm

“Shqipëria dhe Kosova duhet të unifikojnë sa më parë strategjinë e sigurisë kombëtare dhe strategjinë ushtarake”.

Kështu shprehet koloneli Dritan Demiraj, një nga pionerët e Forcave Speciale Shqiptare.

Ai shkruan në një postim në Facebook se kërcënimet e Putin dhe aleatëve të tij në Ballkan, sot janë më evidente se asnjëherë.

Postimi i plotë i Demirajt:

Sot më shumë se kurrë duhet të investojmë në sigurinë publike dhe kombëtare.

Rreziqet dhe kërcënimet e Putinit dhe aleatëve të tij në Ballkan janë më evidente se asnjëherë.

Shqipëria dhe Kosova duhet të unifikojnë sa më parë strategjinë e sigurisë kombëtare dhe strategjinë ushtarake.

Më shumë
spot_img
spot_img