Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Thirrja e ambasadores Kim për t’u pajisur me kartë identiteti, Kryemadhi: Faleminderit që i nxit qytetarët për të marrë pjesë në zgjedhjet e 25 prillit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8d9a2c08e0d1945a9623322692f1e754

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim sot u ka bërë thirrje qytetarëve që të marrin karta të reja identiteti në mënyrë që të votojnë në zgjedhjet e 25 prillit.

Ndaj kësaj ka reaguar kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, e cila ka falenderuar ambasadoren që i nxit qytetarët për të marrë pjesë në zgjedhjet e 25 Prillit.

Me anë të një postimi në ‘twitter’ ajo shkruan se nga zgjedhjet presin një ndyshim të madh.

“Faleminderit Ambasada Amerikane në Shqipëri që i nxit qytetarët për të marrë pjesë në zgjedhjet e 25 Prillit. Ne presim një ndryshim të madh prej këtyre zgjedhjeve dhe të gjithë votuesit duhet të sigurohen që kanë kartë identiteti apo pasaportë biometrike të vlefshme për të marrë pjesë në votime,” shkruan Kryemadhi.

Screenshot_21.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img