Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Thirrja antikushtetuese e Ramës, zbulohet polici i parë që i “bindet” kryeministrit dhe i bashkohet fushatës së PS

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi elektoral ka bërë thirrje që të gjithë policët e shtetit të marrin pjesë në fushatë pas orarit zyrtar, gjë e cila ka shkatuar debate dhe reagime të ashpra nga politikanë dhe jo vetëm. Përpos reagimeve negative ka pasur dhe nga ata që e kanë zbatuar këtë thirrje, ndër to është shefi i SHKB në Ministrinë e Brendshme, Memo Cela.

Edhe pse kryeministri më pas kërkoi falje për këtë deklaratë të cilën e quajti gabim dhe shpjegoi se e ka thënë në një tjetër kontekst, sulmet ndaj  tij vazhdojnë.

Në zbatim të thirrjes së kryeministrit Rama, sot në Vorë, shefi i SHKB në Ministrinë e Brendshme, Memo Cela, ka hequr kapelën e policit dhe ka vënë atë të Partisë Socialiste.

 

Më shumë

spot_img