Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
27 %
1.5kmh
0 %
Enj
31 °
Pre
30 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Theu masën e arrestit dhe qakullonte pa patentë, arrestohet 24-vjeçari në Tiranë

spot_img

Lajme të ngjashëm

083ab5690595eaea8cf0d1fa7d8850f2

Policia e Tiranës ka arrestuar një 24-vjeçar pasi theu masën ‘Arrest shtëpie’.

Pas sinjalizimit nga qytetarët, në aksin rrugor “Kopshti Botanik – Rrethrrotullimi i TEG-ut” është konstatuar një drejtues mjeti, i cili po qarkullonte në mënyrë jonormale dhe nuk kishte vendosur rripin e sigurimit.

24 vjeçari D.Sh, nuk i është bindur shenjës së patrullës për të ndaluar dhe patrulla është vënë në ndjekje të tij.  I riu  braktisi mjetin dhe tentoi të largohej, por është kapur nga punonjësit e Njësisë Operacionale.

24-vjeçari rezultoi i papajisur me leje drejtimi, pa vendosur rripin e sigurimit, si dhe nga verifikimet e mëtejshme rezultoi se për këtë drejtues mjeti, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, kishte vendosur masën e sigurisë “Arrest në shtëpi” për veprën penale të “Kanosjes me armë”

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img