Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Theresa May e bindur: Trump do pranojë rëndësinë e NATO-s, BE nuk shpërbëhet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

bc3f0ca7cfdd8496a2878c223d2315ef

Kryeministrja britanike, Theresa May është e bindur që presidenti i ri i SHBA-së, Donald Trump do të njohë rëndësinë e NATO-s dhe të bashkëpunimit që kemi në Evropë për të garantuar mbrojtjen dhe sigurinë tonë.

Në një intervistë për “Financial Times”, pak ditë para se të takohet në Uashington me Trump, May konfirmon se do të synojë një marrëveshje të gjerë tregtare BM-SHBA për pas Brexit, por nuk ndan me presidentin amerikan hipotezën se BE-ja mund të shpërbëhet në të ardhmen.

Lexo edhe: Pa u mbushur 24 orë nga inaugurimi, Donald Trump fton liderin e parë botëror në Zyrën Ovale

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img