Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Theren 4 nxënës në shkollën e mesme teknike, policia arreston dy persona

spot_img

Lajme të ngjashëm

Katër nxënës sot janë therur me thikë në shkollën e mesme teknike në Poklek të Drenasit në Kosovë, ka njoftuar policia kosovare.

Rreth orës 13:15, policia ka marrë informacionin se në fshatin Poklek në Drenas, saktësisht në afërsi të shkollës së mesme “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”, ka ndodhur një përleshje fizike mes disa personave, thuhet në komunikatë.

albsig

Me këtë rast janë therur katër persona, ndërsa janë arrestuar dy të tjerë. Të lënduarit janë:

A. Q, mashkull , 17 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës

A. V, mashkull , 18 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës

V. N, mashkull , 18 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës dhe

S. Q, mashkull , 18 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës,

Të lënduarit janë dërguar për tretman në QKUK.

Policia për këtë rast ka arrestuar dy persona, të cilët janë:

V. H, mashkull, 17 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës dhe

 T. H, mashkull, 17 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës,

Ndaj të dy të dyshuarve pas marrjes së autorizimit nga ana e Prokurorit të shtetit, policia ka shqiptuar masën e ndalimit policor për 48 orë, për veprën vrasje në tentative.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img