Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
31 %
7.7kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Themeluesi i PD takon deputetin më të ri të PS në Dibër: Përfaqësues i mërgatës sonë, kontribues i të rinjve emigrantë në Londër e më gjerë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një nga themeluesit e Partisë Demokratike, Zenel Hoxha ka takuar sot deputetin më të ri të Kuvendit të ardhshëm që do të formohet në shtator, z.Lavdërim Krrashi.

Ky i fundit ishte i vendosur i pari në listën e PS në qarkun e Dibrës, duke marrë 3317 vota. Krrashi pritet të jetë përfaqësuesi i mërgatës sonë shqiptare në parlamentin e ardhshëm, me një kontribut të madh sa i takon të rinjve emigrantë në Londër e më gjerë.

Hoxha, i cili ka qenë së fundmi një nga kritikët e më të fortë të PD dhe vetë Bashës, duke iu bashkuar edhe protestës para selisë blu, e cilëson Krrashin si një intelektual të papërtuar dhe të pakorruptuar, por gjithnjë në shërbim të qytetarëve.

Shënimi i plotë i Zenel Hoxhës

Sot prita me kënaqësi deputetin e sapo zgjedhur ne Parlamentin e Shqipërisë, perfaqesues i popullit te Dibrës, si edhe i mërgatës tonë në Londër z.Lavdërim Krrashi.

Ai eshtë një nga miqtë e mi më të mirë prej gati 27 vjetësh, njohur gjatë ditëve të para të veshtira të emigracionit.

Kontribues pa asnjë kusht, ndaj shumë të rinjëve e të rejave emigrantë ne Londer e më gjerë.

Ladi eshte intelektual i spikatur, i pa pertuar, i pa korruptuar, i perkushtuar në shërbim të njerëzve.

Deputetët ne parlamentin e ardhëshëm duhet ta kenë si reference per sa më sipër.

Suksese Ladi!

Z.H, më 4.5.2021

181531990 307337164108379 3195050614100367227 n

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img