Thellohet tragjedia në Kolumbi, rrëshqitja e dheut vret 254 persona, qindra të tjerë të zhdukur

Publikuar tek: bota, më 07:12 03-04-2017 Thellohet tragjedia në Kolumbi, rrëshqitja e dheut vret 254 persona, qindra të tjerë të zhdukur

Numri i viktimave nga rrëshqitjet e dheut në jug të Kolumbisë ka ardhur gjithnjë e në rritje duke shënuar kështu 254 të vdekur.

Rreth 200 të tjerë rezultojnë ende të zhdukur, ndërsa qindra banorë janë plagosur dhe po marrin ndihmën e parë mjekësore.

Rrëshqitjet e dheut që nisën të premten, u pasuan pas shirave të rrëmbyeshëm. Autoritete thonë se rrëshqitjet e dheut kanë ndodhur pas rritjes së nivelit të ujit në lumin Mocoa dhe tri degëve të tij, ndërsa në këto foto shihet qartë situata pas tragjedisë që përfshiu Kolumbinë. 

kolumbi-780x439.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gazeta e famshme amerikane i fut të dridhurat miliona lexuesve, ja njoftimi i frikshëm që sapo ka bërë
Masakrohet toreadori spanjoll në sy të 10 mijë spektatorëve (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.011169910430908
array(1) { ["section"]=> string(99) "thellohet-tragjedia-ne-kolumbi-rreshqitja-e-dheut-vret-254-persona-qindra-te-tjere-te-zhdukur-73909" }