Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
32 %
2.6kmh
0 %
Die
2 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

Thellohet SKANDALI, në databasen e pagave dhe numrat celularë të mbi 600 mijë qytetarëve

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Thellohet edhe më shumë skandali me publikimin e të dhënave private të mijërave qytetarëve shqiptarë.

Pas asaj të pagave që qarkulloi ditën e djeshme dhe një tjetër sot ku kishte 60 mijë plus emra të publikuara më parë, flitet se në këtë database janë dhe numrat celularë të mbi 630 mijë qytetarëve shqiptarë.

Duket se tani qytetarët nuk kanë më asgjë private dhe gjithkush mund të gjej këdo.

Kujtojmë që në lidhje me këtë situatë kryeministri Edi Rama ka ngritur dyshime se kush mund të ketë interes ta ketë publikuar.

Rama tha se kjo databazë ka dalë në aplikacionin TikTok disa muaj më parë, por në atë kohë nuk u përdor për publikimin e të dhënave.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img