Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Thellohet përplasja, Nishani refuzon takimin me ambasadorin Donald Lu pas deklaratës së Llallës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

14294bcfafc17917f2bbe7e90204c0dc

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani ka refuzuar të takohet sot me ambasadorin amerikan në Tiranë, Donald Lu.

Nishani nuk e ka pritur Lu-në në Presidencë pas përplasjes që ky i fundit pati sot me Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llallën, raporton News 24. Gjatë mesditës, ishte Llalla ai që shkoi në zyrën e Nishanit për të dhënë sqarime për situatën e tensionuar.

Presidenti Nishani ka njoftuar se do të kërkojë shpjegime nga ambasadori nëpërmjet rrugëve institucionale.

Ndërkohë, ambasaodri Lu është takuar më parë në Kryeministri me ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin, për shkak se Edi Rama ndodhet për një vizitë në Kosovë.

Donald Lu akuzoi sot Adriatik Llallën se po mundohet të pengojë reformën në drejtësi, ndërsa Prokuroria e quajti ambasadorin amerikan shantazhues, sorosian dhe person i lidhur me kriminelët shqiptarë.

Lexo edhe:

Donald Lu akuzon publikisht Adriatik Llallën: Kërkon të kontrollojë drejtësinë, tentoi manipulimin e shortit të KED

Prokuroria denoncon Donald Lu: Kërkoi mbylljen e hetimit për Bankers, ambasadori zot në politikën shqiptare, por jo tek ne

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img