Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
2.1kmh
0 %
Sht
23 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Thellohet bilanci i tërmetit tragjik në Indonezi, dyfishohet numri i viktimave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fce2283147d8a405c3db3284fe0b3629 scaled

Një tërmet vdekjeprurës goditi sot ishullin e Sulawesi në Indonezi, duke lënë të paktën 30 të vdekur.

Ekipet e shpëtimit po kërkojnë nëpër rrënojat e një spitali indonezian pjesërisht të shembur, teksa mësohet se numri i viktimave ka shkuar nga 30 në 67.

Tërmeti me madhësi 6.2 të të Premtes në mëngjes erdhi vetëm disa orë pas një dridhje më të hershme, më të vogël.

Qindra njerëz u plagosën dhe mijëra u zhvendosën nga tërmeti. Dëmet më të mëdha janë regjistruar në Mamuju e Majene.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img