Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Thellohet bilanci i të plagosurve në zonën e Astirit, dërgohet drejt spitalit inspektori tjetër i IKMT-së (EMRI)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6f9fc64c7fc03eec9a166fcfddc3e40c

Konflikti i sotëm midis punonjësve të IKMT-së dhe banorëve të Astirit ka rritur bilancin e të lënduarëve.

Pas plagosjes me mjete të forta të Albert Bitrajt, përgjegjës i grupit të drejtorisë së ekzekutimit të vendimeve në IKMT, është dërguar drejt spitalit dhe inspektori tjetër  Alfred Sallaku.

Ai bashkë me kolegun e tij Bitraj janë sulmuar nga banorët e Astirit (Unazës së Re) me mjete të forta, pasi IKMT-ja u raportoi këtyre të fundit të lironin banesat deri ditën e hënë, pasi do të nisin punimet e projektit të mbikalimit. Por, ky njoftim i ka acaruar së tepërmi banorët, të cilët u janë kthyer dhunshëm punonjësve të IKMT-së.

Ngjarja është qetësuar me ndërhyrjen e forcave të njësisë ‘’Shqiponja’’ dhe FNSH.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img