The Telegraph: Bjeshkë të Nemuna por me kreshta të bekuara

Publikuar tek: bota, më 15:13 26-05-2015 The Telegraph: Bjeshkë të Nemuna por me kreshta të bekuara

Gazeta prestigjoze “The Telegraph”, i ka kushtuar bukurive natyrore shqiptare një tjetër shkrim promovues, kësaj here për Bjeshkët e Nemuna. “Por mos lejoni që emri t’ju çorientojë, Kreshtat e paprekura shqiptare janë të bekuara”, shkruan James Ottery, autor i artikullit.

“Mos lejoni që emri t’ju çorientojë. Ato mund të njihen si Bjeshkët e Nemuna. Por kur të ndodheni mes shpateve madhështore, “të bekuara” është mbiemri i duhur”, shkruan Ottery për “Telegraph”.

Më tej në artikull thuhet se Shqipëria, e cila është një destinacion i shkëlqyer në çdo formë të udhëtimit, për ata që dëshirojnë të shëtisin në shtigjet e larëgta dhe malet e thepisura, eksperienca do të jetë e paharrueshme.

Artikulli i vlerëson Alpet shqiptare për bukuritë mahnitëse, dhe potencialin që mbartin për t’u shndërruar në destinacionin kryesor europian të ekskursioneve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vajzat betohen para baballarëve për ruajtjen e virgjërisë (FOTO)
Çmendet moti, në SHBA përmbytje, në Indi vapa u merr jetën dhe 300 personave »
Article Logic
Execution time: 0.012151956558228
array(1) { ["section"]=> string(63) "the-telegraph-bjeshket-e-nemuna-por-me-kreshta-te-bekuara-12013" }