Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Thaçi shkarkon Alma Lamëm, si i përgjigjet ish-ambasadorja në Itali

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fff5faab449a07ee7466dab17eeadec8

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkarkuar Alma Lamën nga posti i ambasadores së Kosovës në Itali.

Ish-deputetja e Vetëvendosjes dhe më pas edhe e LDK-së, Alma Lama ishte emëruar ambasadore në nëntor të 2016-ës.

Dokumenti tregon dekretin e nënshkruar nga presidenti Thaçi, ku urdhërohet tërheqja e saj. Lama mbulonte edhe punën diplomatike me Vatikanin.

Sakaq Lama duket se është përgjigjur me poezinë e famshme “Në mundsh” të Rudyard Kipling.

sxdsdsdsd.jpg

sdgsdvgsdbgerbbv.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img