Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
5.1kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Tha se Qemal Stafa nuk është hero, Erion Braçe i kthehet Drejtorit të Arkivave: Këta venë e vijnë, tani do venë pa kthim!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëvendës kryeministri, Erion Braçe ka reaguar në lidhje me deklaratat e mbrëmshme të drejtorit të Arkivave, Ardit Bido i cili tha se Qemal Stafa nuk është vrarë  gjatë një atentati, por është vrarë nga xhandarmëria.

Braçe ka shkruar se Qemal Stafa ka qenë luftëtar, hero i popullit  dhe i doli zot vendit të tij.  Teksa shton se këta heronj mbeten përjetë, ndërsa drejtorët “vene e vijnë dhe shpesh si kujton kush, tani janë ne piken kur duhet te vene pa kthim”.

Postimi i plotë:

QEMAL STAFA NUK ESHTE NJE MIT!QEMAL STAFA ESHTE NJE IDEALIST!QEMAL STAFA ESHTE NJE LUFTETAR!QEMAL STAFA ESHTE NJEHERO I POPULLIT!QEMAL STAFA ESHTE NJEDESHMOR I ATDHEUT!

Ne kohen e tij dy zgjedhje kishe; OSE FASHIST E NE ERRESIREN E URREJTJES, DHUNES E BARBARISE MBI TE NDRYSHMIN SI INDIVID DHE SI SHOQERI, OSE I MAJTE, KOMUNIST PERBALLE FASHIZMIT NE NJE BETEJE HUMANE PER LIRI, CLIRIM E PAVARESI! Kjo eshte e verteta per nQemal Stafen e plot te rinj idealiste, mendjehapur e mendjendritur, ANTIFASHISTE qe i dolen zot vendit, popullit te tyre!

IDEALISTET, HERONJTE, DESHMORET MBETEN PERJETE! Drejtoret vene e vijne dhe shpesh si kujton kush; tani jane ne piken kur duhet te vene pa kthim!

Ne kete vend kultura e delegjitimimit te cdo vlere kombetare, cdo heroi e deshmori,

duhet te marre nje pergjigje me ne fund!FASHIZMI NUK ESHTE OPINION, POR KRIM!

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img