Tirana
broken clouds
17.3 ° C
17.3 °
17.3 °
70 %
3.6kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
20 °
Sht
17 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Tha se kishte marrë 200 mijë lekë për 4 vota, policia shoqëron qytetarin dhe nis hetimet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një video e shpërndarë masivisht në rrjete sociale tregonte me zë dhe figurë një burrë që pranonte se kishte marrë 200 mijë lekë të vjetra në këmbim të 4 votave të familjes së tij.

Ai thoshte se këto para i kishte marrë nga vetë policia duke lënë të kuptohej se votat ishin për maxhorancën, ndaj është shoqëruar nga autoritetet të cilat tanimë kanë nisur dhe hetimet për këtë ngjarje.

Gjithashtu janë kryer verifikime në lidhje me identifikimin e shtetasve të tjerë të përfshirë në këto pamje filmike. Shtetasi G.P. i shfaqur në video, sapo ishte kthyer nga puna në Malin e Zi, ku punon si punëtor sezonal.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img