Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

“Teza e provimit skandaloze”, maturantët paralajmërojnë protestë nesër para Ministrisë së Arsimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Maturantët kanë paralajmëruar se nesër në orën 10:00 do të mblidhen para Ministrisë së Arsimit për të protestuar.

Nxënësit shprehen se në provimet e hartuara të Maturës Shtetërore kishte pyetje të vështira, të cilat ishin jashtë programit.

albsig

Edhe pak ditë më parë nxënësit u ngritën në protestë dhe kërkonin që lënda me zgjedhje të ripërsëritej. Në lidhje me protestën e maturantëve reagoi edhe ministrja Evis Kushi, e cila tha se ankesat po shqyrtohen.

Më datë 9 qershor maturantët dhanë provimin e gjuhës së huaj, më datë 11 qershor iu nënshtruan provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë, më 17 qershor provimit të Matematikës dhe me 24 qershor provimeve me zgjedhje.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img