Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

TEUTA EUROPIANE, 2 gola çojnë durrsakët në turin e dytë të Europa League

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

66a21e1e26e53793976a1f8d3e03371d

Është mbyllur Teuta 2-0 Beitar Jerusalem. Durrsakët ia dalin të kualifikohen në turin e dytë të Europa League, duke fituar në shtëpi ndaj një kundërshtari që në fillimin e ndeshjes shihej si i avantazhuar.

Dy gola në secilën pjesë, ndërsa djemtë e Martinit ia kanë dalë të shkojnë më tej, gjë që e kanë bërë edhe më herët në historinë e tyre evropiane.

Ka qenë Krasniqi që në debutim ka gjetur golin pas gjashtë minutash lojë, ndërsa pjesa e parë është mbyllur me raste nga të dyja palët.

Pjesa e dytë ka folur për Teutën, që ka gjetur golin e dytë dhe të qetësisë me Hebaj. Fitore historike për djemtë e Martinit, që kalojnë në turin e dytë të Europa League.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img