Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Tetë viktima nga Covid-19 në Kosovë, rritet ndjeshëm numri i të infektuarve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9ff485903117de6121fd500b118829e8

Tetë persona kanë humbur jetën nga Covid-19 në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 2 raste (74, 60 vjeç), Prishtinë 2 raste (89, 76 vjeç), Kaçanik 1 rast (76 vjeç), Podujevë 1 rast (70 vjeç), Rahovec 1 rast (62 vjeç), Skenderaj 1 rast (64 vjeç).

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë njofton se gjatë ditës së fundit janë testuar 4.388 persona, prej të cilëve kanë rezultuar pozitivë  709.

Numri total i rasteve pozitive është 79.089 raste nga 366.574 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.731 raste të vdekjes.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img