Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Tetë fëmijë të prekur nga Covid-19, më i vogli 5 muajsh, të shtruar tek Pediatria, ja si paraqitet gjendja e tyre shëndetësore

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6bb8b04523cba7d4f949664cd4056875

Ditët e fundit në vendin tonë janë shënuar numra të lartë të të prekurve nga koronnavirusi.

Si duket Covid-19 nuk ka kursyer as fëmijët. Bëhet me dije se tek Pediatria janë shtruar 8 fëmijë të cilët janë prekur nga koronavirusi.

Më i vogli është 5 muajsh, ndërsa mosha tjetër varion deri në 10 vjec.

Mësohet se fëmijët janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe simptoma kryesore është temperatura.

Deri më tani në vendin tonë 1.398 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndëra numri i përgjithshëm I të infektuarve ka shkuar në 79,934.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img