Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
2.1kmh
40 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
21 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Testi final për kreun e BKH, fillon intervista për kadidaten e parë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4298dc3f46ec7812a2f7bdcebbdddc47

Kandidatët për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit sot fillojnë fazën e fundit të testimit, asaj të intervistimit nga nga Komisioni i Përzgjedhjes në SPAK.

E para që do ti nënshtrohet testit final është Aida Veizaj (Hajnaj).

 Kandidatja për të marrë drejtimin e Byrosë Kombëtare të Hetimit, sapo ka hyrë në SPAK për t’u përballur me 3 anëtarët e këtij komisioni që është i përbërë nga Arben Kraja, Ened Nakuçi dhe Behar Dibra.

Pas Veizajt sot në intervistë do të merret Ardian Çipa ora 11.00; Artur Beu ora 12.00; Ervin Hodaj ora 13.00

Të katër kandidatët do të pyeten përkatësisht nga 60 minuta. Ndërsa nesër do të intervistohen Gentjan Shehaj ora 10.00; Lindita Nushi ora 11.00; Idajet Faskaj ora 12.00; Ylli Pjetërnikaj ora 13.00

Në mesin e 8 kandidatëve të kaluar në fazën e fundit nga Komisioni i Përzgjedhjes për t’ju nënshtruar intervistës për pastërtinë e figurës e integritetit janë edhe dy gra, të gjithë emra shumë të njohur në fushën e policisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img