Hapësire reklamuese

Rajoni

Maqedonia e Veriut "josh" turistët e huaj, ofron teste falas për Covid-19

Shkruar nga Newsbomb
Maqedonia e Veriut "josh" turistët e huaj, ofron teste falas

Maqedonia e Veriut synon që të tërheqë turistët nga vendet e rajonit, duke ofruar teste PCR falas për ndaj Covid-19.

Autoritetet presin që gjatë vitit 2021, Maqedonia të vizitohet nga 50 mijë turistë të huaj, të cilëve do t'u ofrohet testi falas për koronavirusin.

Sektori i turizmit këtë vit, ashtu si edhe në shumë  vende të tjera të Ballkanit do të varet procesi i vaksinimit dhe nga vendet nga ku priten të vijnë turistët e huaj, do të kërkojnë ose jo që shtetasit e tyre të karantinohen.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese