Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Terrori i policisë në Koplik denoncuar nga PD, Paloka: Të nisë hetimi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7c8bcd9c2431012f9c48a2157a16ebf7

PD ka akuzuar kryeministrin Rama se përdor dhunën në këtë fushatë duke i ushtruar presion mbshtetësve të djathtë në lidhje sa i takon ushtrimit të kontrolleve nga Forcat e Ndërhyrjes së shpejtë në Malësinë e Madhe. Paloka i bëri thirrje nisionit të ODIHR-it dhe OSBE të mbikqyrë nga afër situatën ndërkohë që kërkoi nga Prokuroria të nisë hetimet.

“Kontrollet e dhunshme nga efektivë të FNSH-së dhe komisariatit të Malësisë së Madhe në banesat e pjesëmarrësve në takimin e zhvilluar nga Partia Demokratike, janë një presion i hapur politik kundër opozitës dhe mbështetësve të saj.

Partia Demokratike i bën thirrje misionit të OSBE-ODIHR-it, dhe përfaqësive diplomatike të BE-së dhe SHBA-së, të monitorojnë nga afër këtë përshkallëzim të dhunës dhe terrorit qeveritar. Ne i bëjmë thirrje organeve të drejtësisë të nisin menjëherë hetimet dhe të venë para përgjegjësisë dhunuesit dhe urdhëruesit e dhunës policore”, u shpreh Paloka.

Lexo edhe: Malsi e Madhe, PD: Terror i policisë pas takimit me Bashën, shpallen në kërkim simpatizantë të PD

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img