Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

‘Terror’ i policisë me banorët në Jalë, ‘10 të arrestuar mes tyre një 14-vjeçare’ (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

IKMT vazhdon aksionin në Jalë për prishjen e 9 objekteve pa leje kryesisht biznese.

Ndërkohë pronarët e bizneseve kanë kundërshtuar prishjen e ndërtesave të tyre.

Deputeti demokrat Agron Shehaj tregon përleshjen e banorëve nëpërmjet një video të publikuar në rrjetet sociale.

Sipas tij janë mbi 10 persona të arrestuar nga policia përfshirë këtu edhe një vajzë 14 vjeçare. Shehaj bën me dije se një prej të ndaluarve është i operuar në kokë dhe është dhunuar nga policia gjatë transportit në fugon.

“Vazhdon terrori i policisë kundër qytetarëve të pambrojtur.

Mbi 10 të arrestuar ( përfshirë një 14 vjeçare?) në Jalë midis qytetarëve që protestojnë kundër prishjes së banesave në mënyrë arbitrare nga Qeveria”, shkruan Shehaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img