Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

TERROR ditën e votimeve në Turqi, vritet kryetari i partisë opozitare dhe dy MILITANTËT

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pak minuta para se votimi për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare të mbyllet, një ngjarje e rëndë është shënuar në provincën e Karaçoban të Turqisë.

Sipas mediave vendase, kryetari i partisë opozitare IYI për zonën është qëlluar gjatë një përplasje me armë zjarri në qendrën e votimit.

Ngjarja është shënuar në shkollën fillore të lokalizuar në Kopal, teksa diskutohet se të vdekur kanë mbetur edhe dy militantë të partisë që shoqërorin kryetarin Mehmet Siddik.

Sakaq e gjithë Turqia është në pritje të rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve, edhe pse favorit është përsëri Rexhep Tayip Erdogan.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img