Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Terminali i Kontenierëve në Durrës, reagon sërish PD: 30 milionë euro të tjera që Rama ka vendosur t’ia japë klientëve të tij

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

87a7cf233fbd9c221a1a349dd7f8e69a

Partia Demokratike ka reaguar sërish me anë të nënkryetarit të saj Edmond Spaho, në lidhje me Terminalin e Kontenierëve në portin e Durrësit.

Sipas Spahos, shqiptarët do të humbasin 30 milionë euro të tjera, pasi Rama ka vendosur t’ia japë ato klientëve të tij

Ai shprehet se me 30 milionë euro, qeveria mund të kishte paguar çekun 1 mijë euro për 30 mijë biznese, duke i mbrojtur ata nga falimentimi.

“Shqiptarët do të humbasin rreth 30 milionë euro të tjera, sepse Edi Rama ka vendosur t’ia japë ato klientëve të tij që do të marrin në menaxhim Terminalin e Konteinerëve në Portin e Durrësit.

Kontrata ëehtë plotësisht korruptive. Klienti i qeverisë nuk do të kryejë asnjë investim në port, por vetëm do të përfitojë nga përdorimi i pasurisë publike. Është përfitim i paldrejtë në kurriz të qytetarëve dhe ekonomisë së vendit.

Me 30 milionë euro qeveria në largim e Edi Ramës mund të kishte paguar çekun 1 mijë euro për 30 mijë biznese, duke i mbrojtur ata nga falimentimi.

Pas 25 Prillit askush nuk do të gëzojë pasuritë e marra padrejtësisht apo, akoma më keq, duke fshehur prapa emrave të kompanive, qeveritarët e korruptuar”, shkruan Spaho.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img