Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Tërmeti, Veliaj: Ekipet e emergjencës në terren. Nëse jeni prekur njoftoni menjëherë (NUMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

92231d93be794b4b40b34f01ec93df87

Pas tërmetit të fortë që u ndje fuqishëm edhe në Tiranë, të gjitha ekipet e emergjencës së Bashkisë së Tiranës janë në terren për çdo rast të raportuar.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj u bën thirrje të gjithë qytetarëve që nëse janë të prekur nga tërmeti të marrin në numrin e emergjencës 112 ose në numrat e tjerë sipas nevojave që ata kanë. “Ju lutem nëse jeni prekur nga tërmeti, njoftoni menjëherë në nr. unik ☎ 112 ose sipas nevojës:

Policia e shtetit ☎ 129,

Policia Bashkiake ☎ 042419465,

Zjarrfikësja ☎128,

Urgjenca ☎ 127”, shkruan Veliaj.

FOTOGALERI: Çarje e tokës, pallateve dhe makina të shkatërruara

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img