Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Tërmeti vdekjeprurës shkon në veshin e PUTINIT, presidenti rus ngushëllon homologun META (MESAZHI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

090e873b50a767b3806bc30f4c13ebe0

Fatkeqësia e tërmetit që goditi Shqipërinë ditën e djeshme ka tërhequr vëmendjen dhe të presidentit të Rusisë Vladimir Putin.

Shefi i Kremlinit i përcolli homologut Meta mesazhin ngushëllues për jetët e humbura të tërmetit katastrofal të mëngjesit të djeshëm.

Mesazhi është përcjellë nga Ambasada e Rusisë në vendin tonë:

Sot Presidenti Rus Vlladimir Putin i ka dërguar një telegram ngushëllimi Presidentit të Republikës së Shqipërisë SH.T.Z. Ilir Meta

“I nderuar zoti President,

Pranoni ngushëllimet e mia të thella për viktimat e shumta dhe pasojat e tmerrshme të shkaktuara në vendin Tuaj nga tërmeti.
Ju lutem t`u përcillni të afermve të viktimave fjalë ngushëllimi dhe përkrahjeje, si edhe urimet për shërim sa më të shpejtë të të gjithë të lënduarve.

Vladimir Putin

Moskë,

Më 27 nëntor 2019″

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img