Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Tërmeti tragjik, reagon Ministria e Jashtme: Të gatshëm të ndihmojmë Turqinë në çdo mënyrë

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka, ka shprehur ngushëllime për jetët e humbura në Turqi dhe Siri pas tërmetit tragjik të shënuar orët e para të mëngjesit të sotëm.

Ajo me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se Shqipëria është e gatshme të ndihmojë Turqinë në çdo mënyrë që është e mundur.

“Zemrat dhe lutjet tona shkojnë për viktimat e tërmetit tragjik që goditi Turqinë dhe Sirinë sot duke shkaktuar qindra viktima. Në këtë orë të vështirë, ne jemi gati të ndihmojmë #Turqinë në çdo mënyrë që mundemi” shkruan Xhaçka në postimin e saj.

Më shumë