Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Tërmeti tragjik në Haiti, Meta: Solidariteti ndërkombëtar i domosdoshëm për tejkalimin e pasojave dhe rimëkëmbjen

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta i ka përcjellë mesazh popullit të Haitit, i cili ditën e djeshme u godit nga një tërmet shkatërrues, ku u shënuan me qindra viktima.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Meta shkruan se lutjet tona janë për popullin e Haitit, teksa thotë se solidariteti ndërkombëtarë është i domosdoshëm për tejkalimin e pasojave tragjike.

“Lutjet tona sot për popullin e Haitit!. Trishtuese humbjet e jetëve, lëndimet dhe shkatërrimet nga tërmeti katastrofik. Solidariteti ndërkombëtar, i domosdoshëm për tejkalimin e pasojave tragjike dhe rimëkëmbjen” shkruan Meta në postimin e tij

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img