Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Tërmeti tragjik, Baba Mondi: Jemi pranë familjeve të viktimave, Zoti të na japë forcë dhe vullnet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryegjyshi Boteror i Bektashinjve, Haxhi Dedë Baba Edmond Brahimaj, i njohur si Baba Mondi ka shprehur ngushëllimet e tij për familjarët e viktimave që humbën jetën si pasojë e tërmetit tragjik që goditi Shqipërinë në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Baba Mondi jep forcë dhe kurajo për të lënduarit. Me besimin në Zot, ai lutet për të prekurit e kësaj tragjedie.

”Shqetësuese ngjarjet e shkaktuara nga tërmeti. Jemi pranë dhimbjes së familjarëve të viktimave. Japim kurajo shpirtërore dhe forcë për të lënduar. I lutemi Zotit të na japë forcë e vullnet’, shprehet Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve

.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img