Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundje të forta ndihen në kufi me Turqinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tërmet me magnitudë 5.5 i shkallës Richter ka goditur Greqinë mëngjesim e sotëm.

Epuiqendra e tërmetit ishte në Kefaloni, ndërkohë që lëkundjet janë ndjerë edhe në Turqi.

Deri më tani autoritetet e të dyja vendeve nuk kanë raportuar për të lënduar apo dëme materiale, teksa kujtojmë se pak muaj më parë Greqia dhe Turqia u përballën me një tërmet humë më të fortë, i cili shkaktoi shumë viktima.

Screenshot 1

Më shumë

spot_img