Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Tërmeti shkatërrues në Kroaci, Basha solidarizohet me popullin kroat: Mendimet dhe lutjet e mia janë me familjet e viktimave

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dërguar një mesazh solidariteti për shtetin kroat, i cili u godit sot nga një lëkundje tërmeti 6.3 ballë. 

Në një status në “Twitter”, Basha i ofron mbështetje popullit kroat, ndërsa lutet për familjet e viktimave.

“Të trishtuar nga lajmi i një tërmeti të dytë në Kroaci sot. Mendimet dhe lutjet e mia janë me famijet e viktimave. Ne qëndrojmë në solidaritet me popullin dhe autoritetet kroate,” shkruan Basha.

Deri më tani nga tërmeti në Kroaci raportohet për 6 viktima, mes të cilëve 2 fëmijë.

lulzim-basha.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img