Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

Tërmeti/ Presidenti i Parlamentit Europian anulon vizitën në Tiranë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli ka anulluar vizitën e tij zyrtare në Tiranë.

Vizita e Sassolit ishte planifikuar në 2 dhe 3 dhjetor, por tashmë pritet të shtyhet në janar.

Me shtyrjen e kësaj vizite, Sassoli donte të inkurajonte shqiptarët për të mos humbur shpresën drejt rrugëtimit evropian dhe se Bashkimi Europian mban dyert e hapura për ta.

‘Shpresoj që ju dhe familjet tuaja të jeni mirë dhe të mos jeni prekur shumë nga tërmeti. Për shkak të kësaj tragjedie, u vendos të shtyhej vizita. Ende nuk kemi një datë të re, por duam ta bëjmë këtë vizitë sa më shpejt të jetë e mundur. Do të jemi në kontakt’, thuhet në njoftim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img