Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Tërmeti nuk kursen as infrastrukturën, ndalohet lëvizja te mbikalimi i Shkozetit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

16ff0334aed6792cce9573fc680273b0

Qarkullimi i automjeteve te mbikalimi i Shkozetit është ndaluar për shkak të dëmtimeve që ka marrë nga tërmeti i djeshëm.

Sipas informacioneve të fundit, raportohet se këmbëzat e mbikalimit janë plasaritur dhe frika se mund të ketë pasoja më të rënda ka shtyrë ARRSH-në të pezullojë përkohësisht lëvizjen e makinave te ky mbikalim.

Që prej ditës së djeshme u njoftua se mbikalimi i Shkozetit është dëmtuar në pjesë të ndryshme si pasojë e lëkundjeve të fuqishme të tërmetit 6.4 ballë, i cili ka shkaktuar vdekjen 29 personave dhe dëme të mëdha materiale. Ndërkohë, në Durrës dhe Thumanë po vazhdojnë operacionet e kërkim-shpëtimit të të mbijetuarëve të bllokaur që prej ditës së djeshme poshtë gërmadhave të ndërtesave të shembura.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img