Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Tërmeti ‘ndalon’ helikopterin italian në Spitalin e Traumës, njëri prej të lënduarëve do të transportohet me autoambulancë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6bb1e2c53b77a1b1f39fa006ede44e1e

Luhatjet e fuqishme të tokës në Thumanë penguan helikopterin italian të ulej në Spitalin e Traumës.

Sipas të dhënave, helikopteri do të transportonte drejt Italisë Marin Shkodranin, 30-vjeçarin e lënduar rëndë nga tërmeti i djeshëm 6.4 ballë. Për këtë arsye, ai do transportohet jashtë vendit për mjekim të specializuar me autoambulancë.

Ndërsa 20-vjeçarja Xhesika Biqiku do të qëndrojë ende në Spitalin e Traumës.

Kujtojmë që në orën 15:46 ra tërmeti i fuqishëm 5.3 i shkallës Rihter me epiqendër Kepin e Rodonit dhe në distancë 11 km nga Tirana.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img