Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
38 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
36 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TËRMETI me madhësi 7.1 GODET ishullin Shetland, jepet alarmi për cunami

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

44429df83a55ddb09485447166195176

Një tërmet me magnitutë 7.1 i shkallës Rihter ka goditur gjatë orëve të para të mëngjesit ishullin Shetland.

Sipas të dhënave tërmeti kishte një thellësi prej 10 km dhe një vendndodhje 1065 km nga Tolhuim, Argjentinë.

Qendra e Paralajmërimit të Tsunamit në Paqësor ka ngritur alarmin për tsunami në brigjet e Karaibeve nga ky tërmet.

Deri tani nuk raportohet për dëme materiale, apo viktima.

Screenshot_1.png

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img