Tërmeti i fuqishëm shkund ‘Live’ studion e televizionit, shkon të 30 numri i viktimave (Video)

Publikuar tek: bota, më 23:57 12-11-2017 Tërmeti i fuqishëm shkund ‘Live’ studion e televizionit, shkon të 30 numri i viktimave (Video)

Ka shkuar në 30 numri i të vdekurve nga tëmeti i fuqishëm prej 7.3 ballë i shkallës rihter që goditit pasditen e sotme Kurdistanin, Iranin dhe Irakun. Mbi 300 persona raportohen të plagosur.

Tërmeti është ndjerë drejtpërdrejt edhe në studion e televizionit Tv Kurdistan, ndërsa në rrjetet sociale kanë vërshuar foto dhe video nga dëmet e shumta materiale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident tragjik, treni përplaset dhe shpërthen në flakë, të paktën 33 të vdekur në Kongo
Tërmet shkatërrues në Iran dhe Irak, mbi 160 viktima dhe mijëra të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.011312961578369
array(1) { ["section"]=> string(95) "termeti-i-fuqishem-shkund-live-studion-e-televizionit-shkon-te-30-numri-i-viktimave-video-99323" }