Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Tërmeti i FUQISHËM shkund Greqinë, me magnitudë 6.9 Rihter

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d30053623017ec8e109f5206599a4e84

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur në Greqi.

Mësohet se ka qenë me magnitudë 6.9 rihter. Tërmeti është ndjerë në Greqinë Veriore dhe Qëndrore. 

Sipas informacioneve epiqendra e tërmetit ishte në Larisa.

Thellësia e tërmetit ishte 10 km, e ndjekur nga një tërmet me madhësi 4.6. Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në shumë qytete në Shqipëri.

Sipas mediave lokale, vendasit dolën në rrugë.

 greqi.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img