Tërmeti i fortë në Turqi, reagon Presidenti Erdogan: Të gjitha ekipet janë në terren

Publikuar tek: bota, më 13:45 30-10-2020 Tërmeti i fortë në Turqi, reagon Presidenti Erdogan: Të gjitha ekipet janë në terren

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan, reagon pas tërmetit të fuqishëm që goditi Izmirin pak minuta më parë. Tërmeti me magnitudë 6.6 i shkallës rihter ka shembur disa ndërtesa, ndërsa deri në këto momente nuk raportohet për viktima.

Përmes një reagimi të pak minutave më parë në Twitter, Erdogan shkruan se të gjitha autoritetet janë në terren dhe po punojnë në operacionet e kërkim-shpëtimit dhe të evakuuimit.

“.. jemi pranë qytetarëve tanë të prekur nga tërmeti. Ne morëm masa për të filluar punën e nevojshme në rajon me të gjitha institucionet dhe ministrat tanë përkatës”, shkruan Edrogan.

Lexo edhe: IzmirI mbulohet nga pluhuri

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngjarje si nëpër filma! Vëllai vret vëllain pas lidhjes intime me kunatën në Turqi, rrëfimi tek varri zbulon tradhëtinë
Tërmeti shkakton CUNAMI, uji i detit vërshon në qytetin turk (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.01110315322876
array(1) { ["section"]=> string(89) "termeti-i-forte-ne-turqi-reagon-presidenti-erdogan-te-gjitha-ekipet-jane-ne-terren-225784" }